Trzy sposoby na obudzenie Kreatywności

Mówią, że każdy ją ma, tylko nie każdy potrafi jej używać. Wodzi za nos artystów i popycha do ryzyka biznesmenów. Kreatywność to nie tylko innowacyjna twórczość, ale szukanie nowych rozwiązań. Nie zawsze jednak Twoja muza chce Cię odwiedzić, bo w końcu „zdradliwa wena, raz jest, raz jej nie ma”. Jak ją przywołać, kiedy nie masz nawet pomysłu co zjeść na śniadanie?

Zacznij od końca

Nie wiesz jak zacząć? To proste! Zacznij od końca. To nie żart. Czasami tak bardzo skupiam się na napisaniu pierwszego zdania, że siedzę i gapię się na kartkę, a cała reszta już gotuje się w mojej głowie. Po co czekać na piękne rozpoczęcie jak można stworzyć zakończenie? Tak samo jest z listą zadań, Twoim biznesplanem i wymyśleniem obiadu. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, to po prostu zacznij od tego co już wiesz. Dzięki temu po chwili wszystko zacznie przybierać kształty, a co za tym idzie znajdziesz swój zagubiony początek.

Inspiruj się codziennością

To czym się otaczamy, ma niesamowity wpływ na nasz mózg i zdolności kreatywnego myślenia. Uporządkuj miejsce pracy i dodaj coś, co Cię inspiruje: może cytat albo jakiś ciekawy obraz czy zdjęcie? Zadbaj o to co jedzą Twoje oczy, czego akurat słuchasz i nakarm swój mózg ciekawostkami. Rzuć sobie intelektualne wyzwanie! Naucz się czegoś nowego, pobudź myślenie. Takie proste zmiany przynoszą niespodziewanie dobre i szybkie efekty w tworzeniu tego, czego jeszcze ten świat nie widział.

Zadawaj absurdalne pytania

Alicja w Krainie Czarów wiedziała jak to zrobić: „Codziennie rano, jeszcze przed śniadaniem, wierzę w 6 niemożliwych rzeczy”. I wiesz co? To na prawdę działa! Zadawaj sobie absurdalne pytania! Zastanów się jak szympansy z kłami słoni chodziłyby po drzewach albo czy kwiaty wielkości domów stwarzałyby zagrożenie? Przełącz się na zupełnie nowy rodzaj myślenia. Tak powstają kreatywne teksty, inspirujące obrazy i dzieła sztuki! W takich głowach pojawiają się pomysły jak zarabiać i tworzyć nowe ścieżki w biznesie. Nie martw się – nikt nie musi wiedzieć o tej małej grze w Twojej głowie. Mózg też zasłużył na trochę zabawy! Pobudzaj go wyobrażaniem sobie absurdów, a wkrótce, będzie Ci podpowiadał, te bardziej realne rozwiązania.