Jak rozstać się z budzikiem?

Kiedy dzwonił budzik miałam ochotę wyrzucić go przez okno.  Teraz nie mam już budzika. Zerwaliśmy kontakty, bo ten związek nie miał żadnych szans.  I nawet mój pies wie, że próba zastąpienia go nie ma najmniejszego sensu. Dlaczego nasze drogi się rozeszły?

Każdy z nas jest wyjątkowy. Jesteś niepowtarzalnym zlepkiem genów, nie ma na świecie drugiej takiej kombinacji. Dlaczego więc masz się dostosować do zegara biologicznego reszty świata? I teraz pewnie myślisz, łatwo mówić, jak trzeba pracować, ogarnąć dom, dzieci i jeszcze wyjść z psem. To prawda. Tylko czy naprawdę trzeba?

Świat przez pandemię zwolnił. Wyhamował z piskiem opon. Ludzie na nowo odkryli czym jest czas. Dostaliśmy go w prezencie! A prezentów się nie oddaje. Sen to jedna z najważniejszych czynności przy regeneracji organizmu. Sen to SPA dla mózgu.

Co się dzieje, kiedy niedosypiasz? Pojawiają się problemy z koncentracją i pamięcią, spada motywacja i ucieka nasze kreatywne myślenie. Jak stworzyć ciekawe opisy produktów, kiedy ledwo mogę napisać, jak się nazywam?

Przekonany, że warto spać, ale dalej nie masz na to czasu? No to szukamy! Zobacz, jak uciekają Ci minuty, kiedy bezmyślnie gapisz się w telefon i scrollujesz góra – dół? Jak brak koncentracji wpływa na błędy, które trzeba ciągle poprawiać: przypalasz obiad, spóźniasz się, źle wykonujesz pracę, a jeszcze dochodzi to wpatrywanie się tępo w komputer.

A teraz wyobraź sobie ten sam dzień, ale jesteś wyspany, praca idzie sprawnie, obiad jest zrobiony w 15 minut, a Ty odnajdujesz tą zgubioną wcześniej godzinę, dwie albo nawet więcej! Uwierz mi – jeżeli jesteś wypoczęty, to funkcjonujesz sprawniej i wydłużasz swoją dobę.

Jak zacząć? Przygotuj plan! Ułóż sobie dzień i postanów, że kładziesz się wcześniej spać – najlepiej w weekend, kiedy nie musisz wstawać do pracy. Zadbaj o to, żeby przed zaśnięciem poczytać książkę albo pomedytować, a nie oglądać telewizję czy przeglądać telefon. To wyciszy mózg i szybciej zaśniesz. Sen nie lubi ekranów. Daj sobie 2 – 3 dni i ten plan zacznie przemieniać się w nawyk.

Po dwóch tygodniach będziesz już to robił naturalnie. Zobaczysz, że nawet Twój pies złapie ten rytm. I nie przejmuj się, jeżeli Twój partner wstaje wcześniej – jego organizm potrzebuje czegoś innego i tyle. Śpij słodko i znajdź swój rytm – ten jeden niepowtarzalny i idealny dla Ciebie.

Uwaga! Wpis nie dotyczy młodych rodziców! Ale na Was też przyjdzie pora. Pora do spania.